Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook  

   

SBP  

   

DKK  

   

Informacje o MAK+  

   
   

HISTORIA BIBLIOTEKI

         Biblioteka Publiczna Gminy w Łopienniku Górnym prowadzi swoją działalność od 1959 r. W pierwszych latach istniała jako Gromadzka Biblioteka Publiczna, wraz z reformą administracyjną zmieniła nazwę na Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny. Od czasu powołania pięciokrotnie zmieniała swoją siedzibę, były to przeważnie małe pomieszczenia wynajmowane u miejscowych rolników. Dostępność dla mieszkańców była nieco ograniczona ze względu na oddalenie placówki od centrum gminy. 

W 1980 r. powołano istniejącą do dziś Filię Biblioteczną w Woli Żulińskiej z jednoosobową obsługą na 1/2 etatu.

 W 1988 r. z biblioteki wydzielono oddział dla dzieci i młodzieży, z bogatym i urozmaiconym księgozbiorem.

Biblioteka jest miejscem spotkań lokalnej społeczności. Posiadamy dobre warunki lokalowe. Obecnie biblioteka mieści się na I piętrze budynku po szkole podstawowej, który w 2010 r. przeszedł remont. Zajmujemy 3 pomieszczenia:
- wypożyczalnia dla dorosłych z wydzielonymi miejscami na czytelnię

- oddział dla dzieci i młodzieży z kawiarenką internetową /pięć  stanowisk komputerowych/

- księgowość i opracowywanie księgozbioru.

W bibliotece pracują dwie osoby na pełny etat  i księgowa na 1/4 etatu.

Naszą jedyną słabą stroną jest brak możliwości dostosowania lokalu dla potrzeb osób niepełnosprawnych (realizujemy wypożyczanie na telefon).

Na koniec roku 2013 księgozbiór w naszych placówkach liczył 19341 woluminów. Posiadamy księgozbiór dostosowany do potrzeb czytelników młodszych,  starszych i studentów. Organizujemy różne formy działalności kulturalnej. 

   

Wyszukiwarka  

   
Data: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
   

   

Linki  

   
© 2017 Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny